Vëllezërit Geci nga Drenica lirohen nga burgu

Mbrëmë janë liruar vëllëzërit nga Drenica Rrustem dhe Hetem Geci, këtë e ka konfirmuar për Gazetën Express avokati i këtij rasti, Mahmut Halimi.

Halimi tha shkurtë se lajmi i dhënë në media është i vërtetë dhe të njejtit janë liruar mbrëmë nga burgu.

 

Vëllëzërit Geci ishin shpallur fajtorë për krim të luftës kundër popullatës civile për vrasjen e Gani Berishës më 18 qershor 1999 në qendrën mjekësore në Skenderaj.

SHPËRNDAJE