VETËVENDOSJE e fiton Mitrovicën

Rezultatet nga vendvotimet kanë sjellë befasi të madhe në Mitrovicë, ku Lëvizja Vetëvendosje ka dalë subjekti i parë, me rreth 35 vota para PDK-AAK-NISMA.

Burime të Veriu.info bëjnë të ditur se PDK-AAK-NISMA dhe VV kanë nga 37%, ndërsa LDK-AKR është renditur e treta.

Mirëpo, fitoren e VV-së mund ta thellojnë votat e diasporës, ku nga VV i kanë thënë jo zyrtarisht portalit Veriu.info se presin t’i marrin shumicën.

Ja rezultatet:

VV: 37%
PDK-AAK-NISMA: 37%
LDK-AKR: 26%

  • ETIKETIMET
  • 1
SHPËRNDAJE