Vlora Çitaku reagon ndaj Vuçiqit, thotë se kjo është çmenduria e radhës e serbëve

Ambasadorja e Kosovës në ShBA, Vlora Çitaku, në lidhej me deklaratat e sotme të presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, shkruan GazetaBlic.

Ajo përmes një postimi në Facebook ka shkruar se Vuçiq edhe një herë ka mohuar krimin serb ndaj Kosovës duke deklaruar se masakra e Raçakut ka qenë krim i fabrikuar.

Çitaku ka shkruar se masakra e Reçakut ka qenë një tragjedi e cila shpalosi para syve të botës dhe zbuloi egërsinë e vërtetë të regjimit serb ndaj Kosovës.

Më poshtë mund ta gjeni shkrimin e saj të plotë:

President of #Serbia just declared that the massacre of #Reçak was a fabricated crime‬

‪This is utter madness!‬

‪Reçak was a tragedy which unfolded before the eyes of the world & revealed the true cruelty of the #Serbian regime in #Kosovo‬

‪Denial is unconscionable‬
‪Shame on Serbia!‬
href=”https://www.facebook.com/vlora.citaku.1/posts/10156447056192414″ data-width=”640″>