Vrasje në tentativë në Istog

Policia e Kosovës ka njoftuar se mbrëmë ka ndodhur një rast i vrasjes në tentativë në Istog.

Si pasojë një person ka mbetur i lënduar ndërsa i dyshuari është arrestuar nga Policia dhe është dërguar në mbajtje.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti dyshohet se kishte lënduar viktimën mashkull kosovar. Viktima është dërguar në spitalin rajonal në Pejë, ndërsa i dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit dërgohet në mbajtje”, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë.

SHPËRNDAJE