Vushtrri: Ndërroi jetë Tahir Murati veteran i UÇK-së (FOTO)

Ka ndërruar jetë veterani i UÇK-së në Zonën Operative të Shalës, Tahir Murati, nga fshati Beçuk i Vushtrrisë, raporton portali Veriu.info.

“Me dhembje të thellë morëm lajmin për vdekjen e Veteranit të UÇK së të Brigadës 142 të ZOSH, Tahir Murati nga fshati Beçuk”, ka njoftuar sekretari i Organizatës së veteranëve të luftës në Vushtrri, Shaip Hyseni.

I ndjeri Tahir Murati, vdiq në moshën 57 vjeçare. Gjatë luftës ai ishte pjesëtarë i UCK-së në Batalionin e I të Brigadës 142 në Zonën Operative të Shalës, të Ushtrisë Çlirimtarë të Kosovës. (Kliko mbi reklamë dhe shiko pamjen e plotë ⤵⤵⤵).

Varrimi i të ndjerit bëhet neser (E shtunë) prej orës 14:00 në fshatin Beçuk të Vushtrrisë. /Veriu.info/

 

SHPËRNDAJE