Zafir Berishës i hakmerren që nuk e votoi Qeverinë e PAN’it, me vendim zyrtar ia marrin mandatin

Komisioni Qendror Zgjedhor ka vendosur që kandidati i Nismës për kryetar të Prizrenit, Zafir Berisha, të mos mund të garojë në zgjedhjet lokale të 22 tetorit.

Kujtojmë se Berisha ka abstenuar, pra nuk ka votuar pro qeverisë Haradinaj, edhe pse partia e tij është në koalicionin PAN.

Lajmin e ka bërë të ditur Valmir Ismaili nga Demokracia Plus me anë të një postimi në facebook. (Kliko mbi reklamë dhe prit 5 sekonda për detaje …)

“Zafir Berisha decertifikohet nga KQZ, bazuar ne nje vendim përfundimtar te datës 12.10.2015.

Mire qe u decertifiku, por ku ka qene ky vendim me heret per zgjedhje qendrore?“, ka shkruar Ismaili.

KQZ është duke zhvilluar një mbledhje ku do të vendoset për kandidatët të cilët kanë probleme me ligjin.

SHPËRNDAJE