Zbulohen pamjet e rralla nga rezidenca përrallore e Al Capone! FOTOT do t’ju lënë pa fjalë

Rezidenca e gangsterit Al Capone në plazhin e Miamit ka dlaë në shitje pas një restaurimi të gjerë për vlerën 14.9 milion dollarë.

Thuhet se Al Capone e bleu këtë shtëpi në vitin 1928 pas lirimit të tij nga Alcatraz dhe i kushtoi 200,000 $ (rreth 2.85 milionë dollarë sot) për ta shndërruar në një rezidencë, mur shtatë kate të lartë, ndriçimi, pishinë dhe lukse si këto.

Pasuria mbeti në familje derisa Mae Capone, gruaja e tij, e shiti atë në vitin 1952 pas vdekjes së tij në vitin 1947.

E ndërtuar në vitin 1922, shtëpia e stilit kolonial ndodhet në lagjen Palm Island të South Beach dhe përfshin 100 metra ujore në Biscayne Bay.

Rezidenca ka katër dhoma gjumi dhe tre banjo. Nga prapa një pishinë gjigante dhe kabina me dy tarraca ku ke luksin të kesh një pamje madhështore, një dhomë ndenjeje, verandë e shumëçka tjetër që mund t’i shikoni në galerinë e mëposhtme.

SHPËRNDAJE