Zbulohen prapaskenat, Dani Alves e bindi Arthur Melo për transferimin te Juventus

Dani Alves thuhet se ndihmoi të bindte Arthur Melo të linte Barcelonën për Juventusin pas supit fillestar të ftohtë të mesfushorit.

Marrëveshja e këmbimit që përfshin Arthur dhe Miralem Pjanic më në fund kaloi javën e kaluar, por marrja e miratimit të Brazilianit rezultoi e vështirë pasi ai luftoi të qëndronte në Camp Nou.

Tani, ESPN pretendon se Alves ishte një nga çelësat e këtij veprimi falë ‘një seri thirrjesh telefonike’, ku krahu i djathtë shpjegoi se ai do të kishte ‘një rol më të madh’ në Torino.

Ish-futbollisti i Barcelonës fitoi një dyshe vendase dhe arriti në finalen e Champions League me Bianconeri në 2016-17.

Uebfaqja shton se Alex Sandro dhe Douglas Costa ishin po aq të rëndësishëm në bindjen e bashkatdhetarit të tyre për të pranuar ofertën e Zonjës së Vjetër.

Arthur dhe Pjanic do ta shohin sezonin me Barça dhe Juve përpara se të shkëmbejnë klubet

SHPËRNDAJE