Zyrtare: Manchester City shpallet kampion, titullin ia bën dhuratë Manchester United

Skuadra e Manchester Cityt edhe zyrtarisht është kampion i Premierligës.

Manchester United ka humbur ndaj WBA-së me rezultatin 0-1 dhe kjo i shkon përshtati Manchester Cityt.

Tashmë Manchester City është 16 pikë largë Manchester Unitedit, me ç’rast edhe zyrtarizon titullin e Cityt në Premierligë.(Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shikoje )

Vlen të theskohet se ky është titulli i tretë i Manchester Cityt në Premierligë.

Ndërsa skuadra e Manchester United ndodhet në vendin e dytë me 71 pikë, kurse WBA në vendin e fundit me 24 pikë.

SHPËRNDAJE