Zyrtare: Seanca dështon, shtyhet për nesër

Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli ka konfirmuar se seanca e Kuvendit të Kosovës e planifikuar për sot është shtyrë për ditën e nesërme.

Seanca pritet të thirret për në orën 10:00 të mëngjesit të nesërm

Seanca ka dështuar pasi që votën pro nuk ka pranuar ta jap as Lidhja Demokratike e Kosovës pasi që ka kërkuar që nga votimi të tërhiqet raporti i Shpejtim Bulliqit. (Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shikoje ⤵)

Ndërsa votën kundër e kanë konfirmuar edhe deputetët e Listës Serbe.