Atletico fiton bindshëm për të vazhduar ndjekjen e Barçës

Atletico Madrid ka fituar 3 me 0 ndaj Las Palmas për të vazhduar ndjekjen e liderit të tabelës në La Ligë, Barcelonës.

Antoine Griezmann, Fernando Torres dhe Thomas realizuan tre golat për fitoren e radhës të Atleticos.

Në tabelë, Atletico Madrid ka 46 pikë në vendin e dytë, tetë më pak se Barcelona që më vonë luan ndeshjen e mbetur ndaj Alavesit.