Bekë Berisha: Jo me vo, po me koqan të laknave do ta gjujmë Albin Kurtin

Anëtari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, njëherësh kandidati për deputet në Kuvendin e Kosovës nga radhët e koalicionit mes AAK’së, thotë se Albin Kurti tani do të përballet me politikën e vërtetë.

Ai në T7 tha se nuk do ta kursejm aspak Albin Kurtin, gjatë qeverisjës së tij.

“Jo me vo, por me koqan te laknave do ta godasimi Albin Kurtin”, tha Berisha. “Kosova është e kapur nga LDK’ja dhe PDK’ja”, ka thënë Berisha.

“Albin Kurti nuk mundet me çkap shtetin prej PDK’së. prej pozicionit të kryeministrit nuk mudnesh me i ndryshu as prokurorët as gjykatësit.

Hashim Thaçi është rpesident dhe ai i cakton ata. Nuk mundet me i çkapë se e kishim bërë ne këtë”, ka shtuar ai.

Tutje Berisha e konsideron edhe LDK’në si parti që bën pjesë në kapjen e shtetit dhe kështu Kurti është bërë pjesë e tyre.