Belgjika fantastike në pjesën e parë, avancon 2-0 kundër Rusisë

Kombëtarja e Belgjikës po udhëheq 2-0 kundër Rusisë, pas pjesës së parë.

Golin e parë të ndeshjes e realizoi Romelu Lukaku në min e 10’, pas një asistimi të Dries Mertens, raporton lajmi.net.

Golin e dytë e shënoi Thomas Meunier në min e 34’, pas një gabimi të portierit të Rusisë.

Belgjika e dominoi tërësisht pjesën e parë, me gola, me raste dhe me posedim të topit.

Rusia nuk pati asnjë rast të vetëm deri më tani, dhe bënë shumë gabime në mbrojtje duke i mundësuar belgëve të realizojnë dy gola të lehtë.