Formacionet zyrtare: Man City – Chelsea

Kryendeshja e javës së 35-të në Premierligën angleze zhvillohet në “Etihad Stadium”.

Dy finalistët e Ligës së Kampionëve, Man City dhe Chelsea përballen mes vete, shkruan FrontOnline.

Para fillimit të ndeshjes, trajnerët e të dyja skuadrave i kanë publikuar formacionet zyrtare.

Manchester City: Ederson, Cancelo, Dias, Laporte, Ake, Mendy, Rodrigo, Torres, Sterling, Aguero, Jesus

Chelsea: Mendy, Azpilicueta, Christensen, Rudiger, James, Kante, Gilmour, Alonso, Ziyech, Werner, Pulisic.