Hysaj në Champions League

Agjenti Mario Giuffredi tha që Elseid Hysaj ndoshta do të luajë në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm.

Mbrojtësi i djathtë është vendosur për një lëvizje falas këtë verë dhe raportet në Itali kanë lidhur në ditët e fundit lojtarin me një lëvizje të mundshme te udhëheqësit e Ligës, Inter.

Agjenti i reprezentuesit shqiptar Giuffredi foli për Radio Kiss Kiss dhe pretendoi që Hysaj, i cili ka kaluar gjashtë vjet në Napoli që nga transferimi nga Empoli në 2015, mund të përfundojë duke luajtur për një skuadër që do të marrë pjesë në Ligën e Kampionëve.

“Ka shumë klube që po kërkojnë Hysaj,” tha ai. “Ai ndoshta do të luajë në Ligën e Kampionëve.

“Por është shumë herët për të thënë se ku.”

Mbrojtësi, i cili mund të jetë një opsion në të dy anët, është në një marrëveshje të skaduar dhe 27-vjeçari tashmë mund të diskutojë kushtet me klubet e tjera.