Kosova na kënaq zemrat, turpëron Azerbejxhanin në stadiumin “Fadil Vokrri”

Kosova ka arritur të shënoi fitore të thellë me rezultatin përfundimtar të takimit 4:0.

Djelmoshat e Challendas arritën që para tifozerisë kosvare ta e turprojnë Azerbajxhanin, në ndeshjen finale të Ligës së kombëve për kaulifikimin në ‘Play off’, shkruan GazetaBlic.

Golat në këtë takim i realizuan, tre gola  nga super sulmuesi Arbër Zeneli dhe një gol Rrahmani.