Më në fund lajmërohet Ramush Haradinaj, madje me një vendim të jashtëzakonshëm

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, në bazë të kompetencave Kushtetuese dhe ligjore, ka thirrur sot për në ora 13:00, mbledhjen e rregullt të Këshillit të Sigurisë së Kosovës.

Këshilli i Sigurisë së Kosovës, do të diskutojë për gjendjen e përgjithshme të sigurisë në vend.

Pas mbledhjes do të ketë konferencë për media.(Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shikoje ⤵)

Marko Gjuriq, u arrestua dje nga Policia e Kosovës pasi i njëjti kishte hyrë ilegalisht në Kosovë, ani pse atij iu refuzua leja për ardhje në veri./Express