Ndërron jetë anëtarja e LDK-së

Ka ndërruar jetë veprimtarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prizren, Shqipe Laqi.

Lajmi është bërë i ditur përmes një njoftimi të publikuar në faqen e Facebookut të kësaj partie në Prizren.

Njoftimi i plotë:

Lidhja Demokratike e Kosovës në Prizren, sot humbi veprimtaren e devotshme, Shpresa Laqi.

Ajo ishte shembull i përkryer i përkushtimit njerëzor për të mirën e përgjithëshme, shoqe dhe kolege e dashur dhe aktiviste e palodhshme.

Do ta kujtojmë përherë me mallë, dashuri dhe respekt.

Shpirti iu prehtë në paqe e i bëftë dritë!

Varrimi i te ndjerës do të bëhet nesër, me datë 19.11.2019 (e marte), ne varrezat e Prizrenit, ne ora 14:00.