Parlamenti i Zvicrës ngritet në këmbë dhe duartroket gjatë për Vjosa Osmanin

U.d. e presidentes, Vjosa Osmani është mirëpritur nga Parlamenti i Zvicrës.

“Të nderuar me pritjen e bërë nga Këshilli Kombëtar (Parlamenti) i Zvicrës për delegacionin tonë në mbledhjen plenare të këtij Këshilli”, ka shkruar ajo.

Tash e sa ditë, Osmani po qëndron për vizitë zyrtare në shtetin helvetik.