Për gjumashët: Këto mëngjese janë të shpejta

Ju shpesh herë preferoni të flini në mëngjes më shumë, e me pas nuk keni kohë për ta përgatitur ushqimin tuaj.

Ushqimi në mëngjes iu ofron energji dhe frymëzim që ju duhet ta keni për të filluar një ditë të re, e ju shpesh nuk arrini ta hani atë, transmeton Klan Kosova.

Por janë disa ushqime të cilat mund t’i përgatitni shpejtë dhe të mos mbetni pa asgjë kur dilni nga shtëpia.

Pallaqinka me banane dhe boronica

Perime me vezë

Jogurtë me fruta

Djathë me mish pule

Pallaqinka me banane dhe mjaltë

Sandviç me mish pule dhe perime

Pica të ëmbla me boronicë

Sandviç me përshutë dhe djathë

Tortë me çokollatë të pjekur në mikrovalë

Pica margarita