Shqipëria, “jetë a vdekje” sonte kundër Islandës, formacionet zyrtare

Shqipëria sonte duhet të shënojë fitore të domosdoshme kundër Islandës për të mbajtur gjallë shpresat për një kalim tutje të grupit të tyre dhe për të kualifikuar në Euro 2020

Shqipëria sot pret në Elbasan Arena kombëtaren e Islandës të cilët kanë 12 pikë në grup.

Shqipëria duhet të fitojë sonte dhe të mbaj gjallë shpresat për të fituar në 4 ndeshjet e tjera të radhës që do t’i zhvillojë në kuadër të grupit H.

Edi Reja sonte ia ka besuar sulmin Manajt dhe Çikalleshit kurse në mbrojtje për Shqipërinë sot starton edhe Kastriot Dërmaku.

Hysaj do të jetë kapiten i skuadrës shqiptare. /GazetaExpress/

Formacionet zyrtare: Shqipëria-Islanda