Vuçiq në takim urgjent me bashkëpunëtorët mbi dorëheqjen e Haradinajt

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq është takuar me kryetarin dhe anëtarin serb të Presidencës së Bosnjë dhe Hercegovinës, Milorad Dodik dhe bashkëpunëtorët e tij, menjëherë pas lajmit për dorëheqjen e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj.

Kështu raporton Tanjug duke iu referuar burimeve.

Në takim do marin pjesë edhe ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin, ai i Brendshëm, Nebojsha Stefanoviq, drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq dhe sekretari i Përgjithshëm i presidentit serb, Nikola Selakoviq.

Tanjug poashtu raporton se Vuçiq pritet që nesër të reagojë rreth dorëheqjes së Ramush Haradinaj.